Podporujeme hokejbal na Slovensku

thumbnail

Na Majstrovstvách sveta v hokejbale v roku 2013 v Saint John´s Kanade získala štátna športová reprezentácia SR v hokejbale mužov titul Majstrov sveta v hokejbale 2013 a slovenská reprezentácia žien získala titul Vicemajsterky sveta 2013 so ziskom strieborných medailí, keď v roku 2011 v Bratislave získali titul Majsteriek sveta 2011 pod vedením trénera Jaroslava Kolibíka.

Hokejbal vďaka svojim úspechom a popularite dorástol v rámci Slovenskej hokejbalovej únie na Slovensku do takej miery, čo sa týka počtu registrovaných členov, že patrí do prvej desiatky najmasovejších športov na Slovensku.

Najúspešnejšie kolektívy slovenskej reprezentácie na majstrovstvách sveta: zlatí žiaci z roku 2012, zlaté ženy z roku 2011, zlatí dorastenci z roku 2010, zlatí juniori z roku 2004 aj s hráčmi zo zámoria, ako boli Samir Saliji, Rastislav Špirko, a zlatí muži z roku 1999 aj s hráčmi NHL, ako boli: Pavol Demitra, Richard Zedník, Rastislav Pavlikovský a Jozef Stümpel, ktorý je v súčasnosti prezidentom Slovenskej hokejbalovej únie. Pavol Demitra a Ľubomír Višňovský získali na Majstrovstvách sveta1996 v hokejbale aj bronzové medaily.